فرمالیته در ترکیه

/فرمالیته در ترکیه
فرمالیته در ترکیه ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۲:۴۲:۵۱ +۰۳:۳۰

نوربین تا خرداد ۱۳۹۵، طی ۸ سال، ۱۰۴ پروژه فرمالیته در شهر استانبول را برای ۱۴۸ زوج با افتخار به انجام رسانیده است.

[dt_fancy_title title=”سئوالات متداول در خصوص پروژه فرمالیته در ترکیه” title_size=”h2″ title_color=”accent”]

ترکیه؛ شهر استانبول

سه روز کاری معادل ۳۰ ساعت

هزینه پروژه فرمالیته در ترکیه ۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان می باشد. لازم به توضیح است کلیه هزینه های جانبی شامل: هزینه پرواز رفت و برگشت، ترنسفر، اقامت در هتل، هزینه های گشت و جابجایی در ترکیه، هزینه ورودی اماکن گردشگری و لوکیشنها، هزینه وعده های غذایی شامل نهار و شام بر عهده مشتری می باشد. هزینه های مذکور مربوط  به عروس و داماد و ۳ نفر از اکیپ فیلمبرداری و عکسبرداری استودیو نوربین مجموعاً ۵ نفر میباشد.

اگر بین در انتخاب عکاسی و فیمبرداری فرمالیته و مدلینگ (اسپرت) در کشور ترکیه مردد هستید، پیشنهاد استودیو نوربین به شما عکاسی و فیلمبرداری مدلینگ میباشد. گرچه منعی برای انجام کار فرمالیته نیز در استانبول وجود ندارد. دلایل این انتخاب را میتوانید در جلسات حضوری مشاوره استودیو نوربین البته با رزرو قبلی وقت مشاوره جویا شوید.

لوکیشنهای محل عکاسی در شهر استانبول با توجه به شرایط امنیتی و گردشگردی و همچنین فصلی این کشور متفاوت است. اما به طور کلی استودیو بین المللی نوربین از لوکیشن های زیر برای پروژه عکاسی و فیلمبرداری خود استفاده میکند. لوکیشنهای نامبرده از برترین و مطرح ترین فضاهای عکاسی و فیلمبرداری در شهر استانبول میباشند.

[dt_vc_list dividers=”false”]

 • خیابان استقلال
 • برج گالاتای
 • مسجد ایاصوفیه
 • مسجد سلطان احمد
 • قصر توپکاپی
 • تنگه بسفر
 • جزایر پرنسس
 • قصر دلما باغچه

[/dt_vc_list]

در حال حاضر با توجه به شرایط خاص امنیتی کشور ترکیه علی الخصوص در شهر استانبول، به هیچ عنوان امکان فیلمبرداری هوایی وجود ندارد.

بدیهی است با توجه به ممنوعیت عکاسی برای تمامی گردشگران در داخل اکثر کاخ ها و مساجد، حتی با پرداخت ورودیه نیز نمیتوان کارهای تجاری همچون عکاسی فرمالیته را داخل لوکیشنهایی نظیر کاخ دلما باغچه یا مسجد سلطان احمد انجام داد. اما به راحتی میتوان از نمای شگفت انگیز این دسته از عمارتها به عنوان لوکیشنهایی استثنایی در عکسها بهره برد!

توجه به ساعات پرواز رفت و برگشت شرکتهای هواپیمایی، اهمیت بسیار زیادی در اجرای پروژه فرمالیته در ترکیه دارد. در نظر داشته باشید که حداقل زمان مورد نیاز برای انجام پروژه، ۳۰ ساعت میباشد. بنابراین مشتری میبایست از گرفتن پروازهایی که میزان اتلاف وقت آنها زیاد است حذر کند.

به عنوان مثال اکثر تایمهای پروازی شرکتهای هواپیمایی ایران نظیر معراج، قشم، تابان و ایران ایر به استانبول، هدر رفت زمانی بسیاری دارند. طوری که ساعت رفت آنها معمولا بعد الظهر و ساعت برگشت آنها ظهر است و این به این معناست که عملاً روز اول و آخر حضور در ترکیه امکان انجام کار وجود ندارد و به تشریفات فرودگاهی و پروسه اقامت در هتل پرداخته خواهد شد. جالب است بدانید در لحظه نگارش این مطب، تایمهای پروازی شرکتهای هواپیمایی به استانبول به شرح زیر میباشند:

[dt_vc_list dividers=”false”]

 • هواپیمایی ایران ایر | ساعت رفت: ۶:۴۰ و ساعت برگشت: ۱۰
 • هواپیمایی قشم ایر | ساعت رفت: ۱۴:۳۰ و ساعت برگشت: ۱۷:۱۵
 • هواپیمایی معراج | ساعت رفت: ۲۳:۳۰ و ساعت برگشت: ۲:۲۰
 • هواپیمایی زاگرس | ساعت رفت: ۱:۱۵ و ساعت برگشت: ۴:۴۵
 • هواپیمایی آسمان | ساعت رفت: ۲۳ و ساعت برگشت: ۱:۵۰
 • هواپیمایی تابان | ساعت رفت: ۱۹:۳۰ و ساعت برگشت: ۲۲:۳۵
 • هواپیمایی اطلس جت | ساعت رفت: ۵ و ساعت برگشت: ۲۲:۵۰ (بهترین ساعات پروازی)

[/dt_vc_list]

[dt_fancy_title title=”معرفی برخی از لوکیشنهای فرمالیته در استانبول” title_size=”h2″ title_color=”accent”]
[dt_fancy_title title=”خیابان استقلال” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

نماد ترکیه‌ مدرن و شانزلیزه‌ی استانبول؛ خیابان همیشه بیداری که از میدان پر‌جنب‌ و جوش تقسیم، قلب تپنده‌ی استانبول شروع می‌شود و دو طرف آن پر است از مغازه‌های خوش‌آب‌و‌رنگ، سینما‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های دنج. مغازه‌هایی که ساز‌های قدیمی می‌فروشند، نقاشانی که آثار‌شان را حراج می‌کنند و لباس‌های دست‌دوز رنگارنگ چیز‌هایی هستند که فقط در این خیابان پیدا می‌کنید. در طول فستیوال خرید هم در این خیابانِ سنگفرش، برنامه‌های جالبی اجرا می‌شود؛ از ساز و آواز گرفته تا دلقک‌های رنگارنگ و ژانگولربازی.

[dt_fancy_title title=”برج گالاتای” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

برج سنگی ۶۷ متری که در سال ۱۳۴۸ برای دیده‌بانی و محافظت از شهر ساخته شد و تا قرن‌ها بلند‌ترین بنای شهر بود. امروز هم یکی از نما‌های شهری مهم استانبول در شمال «گلدن هورن» است. از بالکن آن می‌توانید استانبول را در چشم‌انداز‌های ۳۶۰‌ درجه‌ خیره‌کننده‌ تماشا کنید. صفش طولانی است، اما کمی در صف ماندن به عکس‌های پانورامایی که می‌توانید بگیرید، می‌ارزد.

[dt_fancy_title title=”مسجد ایاصوفیه” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

ایا‌صوفیه با آن معماری اعجاب‌انگیزش به مدت ۱۰۰۰ سال کلیسای پر‌افتخار امپراتوری روم شرقی بوده و درقرن پانزدهم توسط معمار عثمانی، «سینان»، به مسجدی با‌شکوه تبدیل شده که گنبدی بزرگ به ارتفاع ۵۶ متر دارد و ۳۰ میلیون کاشی طلا در معماری داخلی آن به کار رفته. حال‌‌ و‌ هوای بنا توصیف‌نشدنی است؛ شکوه امپراتوری بیزانس و عثمانی در هم آمیخته‌اند. ایاصوفیه در حال حاضر موزه‌‌ هنر‌های اسلامی و مسیحی با نمونه‌های خیره‌کننده از موزاییک‌های بیزانسی است.

[dt_fancy_title title=”مسجد سلطان احمد” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

شهرت آبی استانبول؛ مسجدی ۴۰۰ ساله که خود ترک‌ها آن را مسجد سلطان احمد می‌نامند، اما میان گردشگران به مسجد آبی مشهور است؛ هم به دلیل کاشی‌کاری‌های آبی‌اش و هم روایتی قدیمی از قایق‌رانان دریای مرمره که انعکاس آبی دریا روی دیوار‌های مسجد شگفت‌زده‌شان می‌کرده. مسجد آبی شاهکاری است از آقا ‌محمدِ معمار که ساخت آن هفت سال طول کشیده و شش مناره‌ باریک آن از بسیاری نقاط شهر پیداست.

[dt_fancy_title title=”قصر توپکاپی” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

نخستین کاخ عثمانی که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد و از آن زمان شاید بیش از هر قصر دیگری در دنیا قصه و رمز و راز به خود دیده؛ «سلیم مست» که بعد از نوشیدن بی‌اندازه‌ شراب غرق شد، «ابراهیم دیوانه» که بعد از تحمل ۲۲ سال زندان عقلش را از دست داد و الکساندارای روس یا «خرم سلطان»، برده‌ای که ملکه‌ قدرتمند عثمانی شد. این قصر اسرارآمیز در محل تلاقی تنگه‌ «بسفر»، «گلدن هورن» و دریای مرمره قرار دارد و ۴۰۰ سال قلب تپنده‌ی امپراتوری عثمانی بوده. توپکاپی با آن همه جواهرات، لباس‌ها و تخت‌های طلاکوب حداقل ۳ ساعت مشغولتان می‌کند. اگر وقت کم دارید، دیدن حرمسرا و خزانه را در اولویت بگذارید.

[dt_fancy_title title=”تنگه بسفر” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

محال است به استانبول بروید و یکی دو ساعتی در بسفر قایق‌سواری نکنید؛ تنگه‌ای که دریای سیاه و مرمره را به هم وصل و استانبول را بین آسیا و اروپا تقسیم کرده. ساحل زیبای مرمره، بنا‌های تاریخی شهر، مرغان دریایی، ماهیگیران محلی و کشتی‌های باری را تماشا کنید و استانبول را دور از هیاهوی خیابان‌ها و روی آب‌ تجربه کنید؛ یک طرفتان آسیا‌ست و طرف دیگر اروپا.

[dt_fancy_title title=”جزایر پرنسس” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

دریای مرمره دارای نه جزیره‌ کوچک و دیدنی معروف به «آدالار» است که به ترکی یعنی «جزیره‌ها». هر روز کشتی‌هایی به این جزیره‌ها رفت و آمد می‌کنند و در چهار تا از آن‌ها توقف دارند. بزرگترین جزیره بیوک‌آدا‌ست که نمای ویلا‌های آن روی شیب تپه‌ها از داخل کشتی پیداست. وسایل نقلیه‌ موتوری اینجا ممنوع‌اند و رفت و آمد مثل قرون گذشته با دوچرخه، درشکه و پای پیاده انجام می‌شود. آدالار ییلاق استانبولی‌ها‌ست و جان می‌دهد برای چند ساعت دوری از شلوغی شهر و خوردن یک خوراک دریایی تازه.

[dt_fancy_title title=”قصر دلما باغچه” title_align=”right” title_size=”h3″ separator_style=”thick”]

قصری که از ۱۸۵۶ تا زمان تاسیس جمهوری ترکیه مرکز اداری عثمانی بوده و بعد از آن هم محل تصویب قرارداد‌های خارجی آتاتورک. دلما باغچه، که به ترکی یعنی «باغ پربار»، در میان باغی به سبک فرانسوی بنا شده و به خاطر ترئینات سبک روکوکو، شمعدان‌های چک و باکارا، راه‌پله‌ی کریستال و چلچراغ چهار‌هزار کیلوگرمیِ هدیه‌ی ملکه ویکتوریا معروف است. ساعت این اتاق از زمان مرگ آتاتورک تا به حال، ثابت مانده: ساعت نه و ده دقیقه‌ی دهم نوامبر ۱۹۳۸.

[dt_fancy_title title=”گالری عکس فرمالیته در استانبول” title_size=”h2″ title_color=”accent”]
[dt_photos_masonry padding=”5″ column_width=”200″ columns=”5″ loading_effect=”fade_in” number=”25″ category=”%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%aa%d9%87-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87″]